Select Page
Loading Events

« All Events

Maleo Reggae Rockers | Dublin

14 April 8:00 pm - 11:00 pm

€25

20 lat Maleo Reggae Rockers – To obowiązkowy koncert dla miłośników rytmów reggae ale też dla tych wszystkich, którzy w życiu cenią pozytywne wibracje!
Najlepsze i najważniejsze utwory legendarnego i wciąż działającego składu MALEO REGGAE ROCKERS!

Dariusz „Maleo” Malejonek (1962) polski gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent muzyczny  i autor tekstów. Urodzony w Warszawie. Muzyk zespołów Kultura, Izrael, Moskwa, Armia, Houk, 2Tm 2,3, Arka Noego, Maleo Reggae Rockers. Jeden z najbardziej wpływowych muzyków polskiej sceny rockowej.

Karierę muzyczną rozpoczął na początku lat 80. w reagge’owych zespołach Kultura i Izrael. W drugiej połowie lat 80. dołączył jako basista do punkrockowych grup Moskwa i Armia. W 1988 roku założył zespół Houk, który przez następne lata regularnie wygrywał plebiscyty na najlepszą rockową grupę w Polsce. W 1993 roku zespół wygrał plebiscyt słuchaczy Radio France Internationale i w nagrodę wystąpił na targach muzycznych Midem w Cannes. Występ był wielokrotnie emitowany w muzycznym kanale telewizyjnym MTV. Grupa koncertowała w kraju i w Europie, zagrała m. in. krótką trasę koncertową w Finlandii, którą pomógł zorganizować fan zespołu, reżyser Mika Kaurismaki. W swoim filmie „The Last Border” wykorzystał kompozycję „Soul Ammunition II”.

Po rozpadzie Houk Darek Malejonek wraz z dwoma innymi legendarnymi muzykami polskiej sceny rockowej, Robertem Friedrichem i Tomaszem Budzyńskim, założyli supergrupę 2 Tm 2,3. Inspiracją do jej powstania było przeżycie przez trzech muzyków nawrócenia w Kościele Katolickim. Płyty 2 Tm 2,3 to hard rock połączony z biblijnymi psalmami.

W tym samym czasie Darek Malejonek postanowił wrócić do swojej największej muzycznej fascynacji – reggae. Założył zespół Maleo Reggae Rockers, z którym wydał 13 płyt. Cztery z nich to projekt Panny Morowe/Wyklęte/Wygnane, poświęconego losom Polaków w czasie II wojny światowej i pod rządami komunistów.

Bilety w cenie €25 ( w dniu koncertu €30 )

Bilety online: www.bilety.ng24.ie

Details

Date:
14 April
Time:
8:00 pm - 11:00 pm
Cost:
€25

Organisers

Alternative 4
Irlandia Koncery

Venue

39/40
39 Arran Quay
Dublin, Irlandia
+ Google Map